Rodzice dla swojego dziecka poszukują opiekunki lub żłobka. Oba warianty mają tak zwolenników, jak i przeciwników. Klub Bajtel z powodzeniem zastąpi nianię, ponieważ placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 oraz w soboty w godzinach od 8:00 do 13:00. Co więcej, maluch ma towarzystwo rówieśników, więc zdecydowanie lepiej się rozwija niż przy osobie dorosłej.

Czy Klub dziecięcy Bajtel właściwym miejscem dla dziecka?

Zdecydowanie tak, ponieważ maluch ma zapewnioną całodzienną opiekę i domowe warunki. Dzięki temu, że ma kontakt z innymi dziećmi, a zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, to lepiej się rozwija. Klub dziecięcy Bajtel organizuje tak plan dnia, by szkraby się nie nudziły. Dzięki temu chętnie chodzą do żłobka. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00, a w soboty od 8:00 do 13:00, co często rozwiązuje problem, gdy musimy pozostać dłużej w pracy. To lepsza, tańsza i wygodniejsza alternatywa dla opiekunki.

Jeśli mamy jedynaka w domu, tym bardziej warto zapisać go do żłobka, ponieważ nauczy się dzielenia zabawkami i przebywania wśród rówieśników

– mówi ekspert.

Nasz maluszek będzie pod dobrą opieką nauczycielek, które troskliwie się zajmują swoimi wychowankami. Nawet gdy zacznie płakać za mamą lub nie będzie mógł zasnąć, możemy liczyć na wyrozumiałość. Dodatkowo wybierając to miejsce, zyskujemy pewność, że nasze dziecko będzie najedzone i przebrane, gdy będzie taka potrzeba.

Czego dziecko uczy się w żłobku Klub dziecięcy Bajtel?

Najważniejsze są pierwsze trzy lata w życiu małego człowieka, tak twierdzą psychologowie. Dlatego Klub dziecięcy Bajtel troszczy się o to, żeby ten okres wpłynął doskonale na rozwój każdego podopiecznego. Zabawa w żłobku wygląda inaczej niż w przedszkolu, z tej prostej przyczyny, że przebywają tu maluchy w wieku od 1. roku do 4. lat. Szkraby dopiero uczą się podstawowych rzeczy, dobrze chodzić i mówić. Obecność grupy sprawia, że widoczne są postępy w rozwoju, co jest bardzo pozytywnym symptomem. Wybierając placówkę, powinniśmy zwrócić uwagę na czystość w salach, opiekę, posiłki i dbałość o higienę. Niezwykle istotną sprawą, jak nie najważniejszą, jest podejście wychowawców do dzieci. Chodzi o to, co mówią i jakim tonem. Jeśli podnoszą głos, są niecierpliwi, żeby nie powiedzieć nerwowi, powierzenie pociechy, jest wielkim błędem. Nasz maluszek musi się dobrze czuć w żłobku, bo inaczej nie będzie chciał tam chodzić.